Emine Erdoğan, kadın geçici köy korucularıyla Kaçak Saray’da yemekte bir araya geldi. Erdoğan, çatışmalarda yakınlarını kaybetmiş ailelere seslenerek “sabır acı, ama meyvesi tatlıdır” dedi.

images (1)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, kadın geçici köy korucularını Kaçak Saray’da kabul ederek, yemekte bir araya geldi. Erdoğan, “Türkiye’nin içinde bulunduğu zor günlerden güçlü bir şekilde çıkacağını” belirterek, “İnşallah bugünleri de atlatacak, barışın gerçek arzulayıcıları olarak kaldığımız yerden huzur iklimi içinde yeniden çalışmaya devam edeceğiz. Fakat bunun için terörü aleni ya da örtülü biçimde destekleyen tüm mihrakları ortaya çıkarmak ve onları tarihe gömmek durumundayız” dedi.

Hayatını kaybeden askerlere de değinen Emine Erdoğan, “Şehitlik ölümlerin en şereflisidir, ama aynı zamanda biliyoruz ki evlat acısı da acıların en büyüğüdür. Evladını kaybeden anne ve babalara engin sabırlar diliyorum. Sabır acı, ama meyvesi tatlıdır. Şehit anne, babası olmak, şehit eşi olmak tıpkı şehit olmak gibi insanı iki cihanda aziz kılacak kutsal bir payedir” diye konuştu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here