Erciyes Üniversitesi kampüsünde saat 08.45 sıralarında bir halk otobüsünde patlama meydana geldi. Patlamada can kaybı ve yaralıların bulunduğu bildirilirken, saldırıya ilişkin yayın yasağı getirildi.

Kayseri’de Erciyes Üniversitesi kampüsünde bugün saat 08.45’de bir halk otobüsünde patlama meydana geldi. Patlamanın bombalı araç saldırısı olduğu bildirilirken, olay yerine ambulanslar sevk edildi. DHA muhabirinin bildirdiğine göre, halk otobüsündeki patlamada ölü ve yaralılar var. Otobüste çarşı iznine çıkan askerlerin de bulunduğu belirtiliyor. RTÜK, patlamaya ilişkin geçici yayın kısıtlaması getirdi.

Görgü tanıkların iddiasına göre halk otobüsünün yanına yaklaşan bir araçta patlama meydana geldi.  Patlamada hayatını kaybedenler olduğu bildirildi. Ensari “Patlama bir terör saldırısı gibi duruyor. Palas Caddesi, şehir merkezine 5-6 kilometre uzaklıkta. Orası yoğun bir yer değil. Okullar da tatil. Hafta içi yoğun olan bir yol. Aynı yol üzerinde komando tugayı kışlası var. Planlanmış bir olay gibi görünüyor. Sabah 08:45 sıralarında oldu. Şu an güvenlik önlemleri alınıyor. Bölge kontrol altında. Resmi görevliler dışında kimse alınmıyor. Patlama, kampüs içinde de duyuldu. Olaydan hemen sonra 6 dakika içinde ekipler olay yerine intikal etti. Görgü tanıkları, önce trafik kazası sandıklarını belirtti. Daha sonra otobüsünü savrulduğunu görmüşler. Otobüste kalabalık bir yolcu grubu olduğunu tahmin ediyorum” dedi.

TSK’dan yapılan açıklamaya göre Kayseri’deki saldırıda 13 askerin hayatını kaybettiği, 48 askerin yaralandığını ifade etti.

Ayrıntılar Gelecek…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here