Sudamericana Kupası’nda final karşılaşması için Kolombiya’ya hareket eden Brezilya ekibi Chapecoense’yi taşıyan uçak düştü.
ddddd

Kolombiya’da yolcu uçağı düştü. Bolivya’dan havalanan uçağın, Medellin uluslararası havalimanına doğru indiği sırada düştüğü belirtiliyor.

72 yolcunun yer aldığı öğrenilen uçakta Chapecoense’nin futbolcuları, antrenörleri ve diğer çalışanları da yer alıyordu. José María Córdova Havaalanı’nda yapılan açıklamada, kazada en az altı kişinin sağ olarak kurtulduğu belirtildi. Açıklamada, “Yetkililere göre, güvenlik görevlileri olay yerine ulaştı ve mümkün olan tüm yardımlar yönlendirildi. Altı kişinin sağ kurtulduğu bildirildi” denildi. La Ceja Belediye Başkanı Elkin Ospina ise ölü sayısının 25 ila 27 arasında değiştiğini belirtti.

Sudamericana Kupası’nda finale kadar yükselen Chapecoense, final etabının ilk ayağı için Kolombiya’ya hareket etmişti. Chapecoense, yarın Kolombiya ekibi Atletico Nacional ile karşılaşacaktı.

Medellin Belediye Başkanı Federico Gutierrez BLU radyoya yaptığı açıklamada, “Kazada kurtulanlar olabilir. Bu büyük bir trajedi. Sağlık ve kurtarma ekipleri olay yerine hareket etti. Kazanın nedeni henüz belli değil” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here