Diyarbakır Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Silvan’a gitti. Valilik izninin ardından ilçeye giren Kışanak, elektrik ve internetin kesik olduğu ilçeyle iletişim kurmanın imkansız olduğunu ve bundan endişe duyduğunu dile getirdi.

gülten kışanakRadikal’den Ezgi Başaran’a konuşan Gülten Kışanak Silvan ile ilgili “Asker şehrin ortasına inmiş, halk evlerine çekilmiş gibi görünse de üç mahallede durum son derece vahim. Tekel Mahallesi ve ona bitişik olan iki mahallede asker ve eli silahlı kişiler durmaksızın çatışıyor. Bu durum kırsal alandaki çatışmalara da benzemiyor. Elinde silah olanlar birbirine ulu orta ateş açıyor, tarıyor resmen. Sivillerin başına çok kötü şeylerin gelmesinden korkuyorum. Gördüğümüz manzarada onların ateş hattına girmemesi mucize olur. Çoluk çocuk herkes tehlike altında. Durum çok vahim, çok.

İnan bu benim için en acil konu değil. Ben ciddi can kaybından endişe ediyorum. Üstelik haber de alamıyoruz. Kime ne oluyor bilmiyoruz. O yüzden şimdi tekrar yola çıktık milletvekilleriyle birlikte. Bir kez daha Silvan’a gitmeyi deneyeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here