Hacettepe Üniversitesi, Beytepe Kampüsü’nde öğrenciler arasında yaşanan olaylar nedeniyle 2 gün tatil edildi.

Hacettepe Üniversitesi Beyteğe Kampüsü’nde dün   ülkücü oldukları belirtilen bir grubun saldırısında yaralanan öğrenciler, kaldırıldıkları hastanede de saldırıya uğradığı ve polisin müdahale ettiği olayda 10 kişi gözaltına alındı.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsünde dün iki öğrenci grubu arasında kavga çıkmış, polisin müdahale ettiği olayda 21 öğrenci gözaltına alınmış, kavgada kesici aletle yaralanan bir öğrenci de Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altında alınmıştı.

Bir grup öğrenci yaralanan arkadaşlarını ziyaret etmek için hastaneye gitti. Ülkücü grup da bunun üzerine hastaneye giderek yeni bir saldırıda bulundu.

10 gözaltı

Polisin müdahale ettiği olayda 10 kişi gözaltına alındı.CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ile Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka da ülkücü grubun saldırısını doğruladı.

2 gün tatil edildi

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü, kampüs içinde yaşanan olaylar üzerine açıklama yaparak 2 gün süreyle üniversitede eğitim ve öğretime ara verildiğini duyurdu.

Üniversite Rektörlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Değerli Hacettepeliler,

Beytepe Yerleşkesi’nde 23.03.2016’da yaşanan olaylar nedeniyle 24.03.2016 (Perşembe) ve 25.03.2016 (Cuma) olmak üzere 2 gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmiştir. Durumu bilgilerinize sunarız.

Rektörlük”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here