‘1 Mayıs, AKP’nin tüm ülkeyi sessizleştirmeye, sokakları ıssızlaştırmaya yönelik baskı politikalarına karşı, emekçilerin, işçilerin, gençlerin, kadınların topyekün ve birleşik karşı duruş günü olacaktır’ diyen Haziran Hareketi   memleketin geleceğine sahip çıkarak 1 Mayıs’ta her yerde olacaklarını belirtti. Haziran’ın 1 Mayıs metnin tamamı  şöyle;

Gün ışığına, ekmeğe ve yaşama hasret kaldı memleketimiz.

AKP iktidarı ülkemizi karanlığa hapsetti.

Erdoğan ve AKP, ülkenin bir yanını adı konulmamış bir iç savaşla ve geleceğimizi faşist baskı yöntemleriyle, karanlık pençesinin mutlak tahakkümü altına almaya çalışıyor.

Her yanı acı, her yanı ölüm her yanı yağma altında bırakılan memleketimize sahip çıkmak için 1 Mayıs’ta her yerde alanlarda olacağız.

1 Mayıs, AKP’nin tüm ülkeyi sessizleştirmeye, sokakları ıssızlaştırmaya yönelik baskı politikalarına karşı, emekçilerin, işçilerin, gençlerin, kadınların topyekün ve birleşik karşı duruş günü olacaktır.

1 Mayıs, emeğin güvencesizleştirilmesine, gün ışığından ve yaşam hakkından yoksun çalıştırılmasına karşı iş, güvence ve yaşam hakkı mücadelesinin günü olacak.

1 Mayıs, gerici Vakıf ve tarikat okullarıyla kuşatılan çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmanın, kadına yönelik baskı ve şiddetin karşısında laikliğin, aydınlanmının ve özgürlüğün sesinin yükseldiği bir mücadele günü olacak.

1 Mayıs, yağma ve talanla kurutulmak istenen derelere, yok edilmek istenen ormanlara sahip çıkanların Cerattepe’nin yükselen sesinde birleştiği mücadele günü olacak.

1 Mayıs, halklar arasında, emekçiler arasında birliği zedeleyen etnik bir iç savaş karşısında birliğin, birlikte yaşamın mücadele günü olacak.

1 Mayıs’ı AKP’ye hayır diyenlerin kitlesel buluşmalarını gerçekleştirecek bir sorumlulukla örgütleyeceğiz. Bugün ülkemizin, emekçi halkın ihtiyacı kitlesel ve güçlü 1 Mayıs eylemleriyle, AKP’nin ablukasını kırmaktır.

HAZİRAN, emeğin iş, yaşam ve güvence hakkına sahip çıkarak, memleketimizin geleceğine sahip çıkarak 1 Mayıs’ta her yerde olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here