TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın “Laiklik yeni anayasada olmamalıdır”açıklamasına yönelik tepkiler sürüyor.Birleşik Haziran Hareketi TBMM Başkanı’nın laiklik karşıtı açıklamalarına yönelik TBMM Dikmen Kapısı önüne 12.00 için yaptığı çağrı üzerine yurttaşlar toplanmaya başladı.

tbmm-onunde-laikligi-kazanacagiz-eylemi-131276-5

12.11 “Laikliği Kazanacağız” eyleminin açıklaması polisin sert saldırısı sonrası Akay Kavşağı’na alındı. Milletvekilleri ve yurttaşlar açıklamanın yapılacağı noktaya yürüyor.

tbmm-onunde-laikligi-kazanacagiz-eylemi-131289-1

11.58 Polis saldırısı üzerine HAZİRAN’ın çağrısıyla meclise yürümek isteyenler Kızılay’a doğru çekilerek eylemlerini sürdürüyor. Polis plastik mermi ve gaz bombalarıyla saldırısını sürdürürken çok sayıda kişinin de gözaltına alındığı bilgisi geçildi.

11.53 Kitleye polis saldırısı başladı. Çevik kuvvet polisleri kalkanlarıyla yurttaşları darp ederek uzaklaştırmaya çalışıyor.

11.50 TBMM önüne giden HAZİRAN üyelerinin önünü polis kesti. Sloganlarla bekleyiş sürüyor.

tbmm-onunde-laikligi-kazanacagiz-eylemi-131279-1

Haziran’ın Çağrısı

Birleşik Haziran Hareketi de sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan TBMM Başkanı’nın laiklik karşıtı açıklamalarına yönelik bir eylem çağrısında bulundu.’Şeriat ve Hilafet Anayasası Yaptırmayacağız’ sloganıyla yayımlanan duyuruda bugün saat 12.00’da TBMM önünde bir araya gelme çağrısında bulunuldu.Sosyal medyadan çağrı yapan HAZİRAN şu ifadeleri kullandı: “#LaikliğiKazanacağız 26 Nisan Salı, 12.00’da TBMM önündeyiz.”

Cg6ji5kWgAABIlp

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here