Birleşik HAZİRAN Hareketİ, KESK’in çağrısıyla 14 Ocak 2018 tarihinde Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda gerçekleşecek olan “OHAL’e HAYIR!” mitingine çağrıda bulundu.

HAZİRAN tarafından yapılan yazılı açıklamayla gerçekleştirilen çağrıda, “Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda gerçekleşecek olan mitinge, HAZİRAN Hareketi olarak güçlü bir katılım gerçekleştirme noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz” denildi.

“Ekmek, Adalet ve Özgürlük için, mücadeleyi birlikte yükseltmek için 14 Ocak’ta Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda buluşalım” diyen HAZİRAN Hazireketi  KESK’in bölge düzeyinde yaptığı çağrıyla örgütlenilen mitinge, HAZİRAN’da güçlü bir katılım için, Marmara ve Trakya başta olmak üzere bölge illeri için katılım çalışmasını yürüttüğünü hatırlattı.

HAZİRAN’dan yapılan yazılı açıklama şöyle: “AKP-Saray Rejimi kendi iktidarını tahkim etmek, her türlü muhalefeti bastırarak Türkiye’nin siyasal ve toplumsal yapısında köklü değişiklikler gerçekleştirmek için OHAL’i kullanmaktadır.

Meclis’in devre dışı kaldığı, yargının iktidarın aracı kılındığı, KHK’lerle paramiliter örgütlenmelere hukuki zemin kazandırıldığı bir ortamda, OHAL altında seçimleri gerçekleştirerek ülkenin kaderine hile ile el koymak istemektedir.

OHAL ülkenin ve halkın ihtiyacı değildir, AKP-Saray rejiminin ihtiyacıdır. Halkın ihtiyacı ekmek, adalet ve özgürlüktür!

OHAL işçinin emeğine zor yoluyla el konulmasıdır.

OHAL, kamunun varlıklarının tek bir KHK ile sermaye ve iktidar yandaşlarına peşkeş çekilmesidir.

OHAL, anayasasız ve demokrasisiz fiili tek adam diktasıdır.

Türkiye OHAL’le yönetilemez. OHAL altında seçim yapılamaz.

OHAL derhal kaldırılmalı. OHAL’de çıkarılan KHK’ler tüm sonuçlarıyla birlikte iptal edilmelidir.

OHAL’e HAYIR!

Ekmek, Adalet ve Özgürlük için, mücadeleyi birlikte yükseltmek için 14 Ocak’ta Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda buluşalım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here