HDP’nin bu haftaki meclis grup toplantısına katılımın engellendiği mecliste konuşmasını yapan HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen “Bu manzara Meclis’in ayıbıdır. Bizde camdan değil, candan konuşulur. Söyleyecek sözümüz de var, söylemeye yüzümüz de” ifadelerini kullandı.

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen’in konuşmasından satır başları:

Seyit Rıza ve yol arkadaşlarını saygıyla anıyorum. Onları anlamak, bugünü anlamak için son derece önemli.

“Rus uçağını düşürme emrini ben verdim” diyordunuz, mektup yazdınız. AB’ye posta koyuyorsunuz, yarın da ona mektup yazarsınız.

Seçim sistemi değişir, en küçük parti Osmaniye’den başka milletvekilli çıkaramazsa da kendi düşen ağlamaz. Bizden söylemesi.

Başkanlık sistemi ile ilgili yapılan açıklamada Avrupa ile yaşanacak krizin bedelinin Rusya ile yaşanan krize benzemeyeceğini söyleyen belirterek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ellerindeki “ByLock” kullanıcı listesinde kimler varsa bir an önce açıklaması çağrısında bulundu.

Bakanların çocukları şehit olmayı diliyor ama bedelli askerlik yapıldığında şehit olunamayacağını galiba bilmiyorlar.

“Şırnak’ta sokağa çıkma yasağı bitti. İnsanlar evlerine giriyor” diyorlar ama Şırnak’ta sokak kalmadı, girilecek ev kalmadı.

Cumhurbaşkanı “OHAL sorun olmuyor, herkes içine gücüne gidiyor” diyor ama haberi yok galiba, binlerce insan işinden atıldı.

Eşbaşkanlarımızın iki satır mesajından, posterlerinden korkuyorlar. “İrademe dokunma” pankartının korkusuyla yaşıyorlar.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here