Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ”erken seçim olsa da olmasa da HDP’ye verilen emanet oyların önemli bir kesiminin ortadan kalkacağına inananıyorum ”dedi.

yıldız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi’nin hazırladığı Türkiye Enerji Raporu Tanıtım Toplantısı’nda konuştu.

Yılıdız konuşmasında  “HDP’nin 7 Haziran seçimlerinden önce yaptığı şirin gözükmelerin yüzündeki boyanın aktıktan sonra gerçek haline dönüştü. Bir terör dili haline dönüştü. İster erken seçim olsun isterse olmasın HDP’ye verilen emanet oyların önemli bir kesimin ortadan kalkacağına inanıyorum” dedi.

Yıldız’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Kerkük Yumurtalık Boru hattında patlatılan borudan henüz akış sağlanmamıştır. Gerekli tadilatlar yapılmamaktadır. Bir kısım kaçak kullananlarla alakalı da müdahale edilmektedir. Patlatılan boru nedeniyle, Kuzey Irak mağdur, gelir eksikliği yaşanıyor.

 

”Bir parti diğerinin önüne geçmiştir cümleleri doğru değildir. Müzakereler sonuçlanmamıştır. AK Parti Türkiye’nin hükümetsiz kalmaması ile alakalı olarak samimi olarak yaptığı çalışmaların henüz sonuçlanmadı. AK Parti, koalisyon görüşmelerinde yapıyormuş gibi yapmamaktadır. En son çözüm olan erken seçimden önce yapılacak ne varsa onları koalisyon adına yapması gerektiğini bilmektedir.

“AK Parti, tabi ki koalisyon çalışmalarında partilerin politikalarına mahkum değildir. AK Parti, yapıcı yaklaşmaktadır. Koalisyon olur veya olmaz. AK Parti samimi bir şekilde çalışmaktadır.

‘HDP’ye verilen emanet oyların önemli bir kısmı ortadan kalkar’

“Erken seçim olsa da olmasa da HDP’ye verilen emanet oyların önemli bir kesiminin ortadan kalkacağına inandığını belirten Yıldız, “Şu anda HDP’nin silahlar sussun, terör olmasın cümlesini buradaki Ak Parti ve hükümetimize söyleyeceğine eğer cesareti varsa PKK’ya söylemesi lazım. PKK’nın yaptıklarını kınaması lazım.

“HDP’nin 7 Haziran seçimlerinden önce yaptığı şirin gözükmelerin yüzündeki boyanın aktıktan sonra gerçek haline dönüştü. Bir terör dili haline dönüştü. İster erken seçim olsun isterse olmasın HDP’ye verilen emanet oyların önemli bir kesimin ortadan kalkacağına inanıyorum. Hele hele 3 gün elektriksiz kaldığında bunu doğru değerlendireceğine inanıyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here