Hopa sular altında kaldı, heyelan yaşanan köylere ulaşım kesildi. En az üç kişi yaşamını yitirdiği ve  göçük altında kalanların ise halkın kendi imkanlarıyla çıkarıyordığı öğrenildi.DSC_0204

 

Artvin’de dün gece başlayan ve sabaha kadar süren sağanak yağış nedeniyle Arvahi, Hopa ve Borçka ilçelerinde su baskınları oldu. Arhavi-Hopa-Fındıklı arasında Karadeniz Sahil Yolu ulaşıma kapandı. Ayrıca Hopa-Borçka-Artvin karayolunda da sel suları nedeniyle ulaşımın sağlanamadığı bildirildi.

hopa_24agu_1-150x150Hopa ilçesinin tamamı da selden büyük oranda etkilendi. Özellikle sahil bölgesindeki TIR garajları çamurla kaplanırken, birçok araç sular altında kaldı. Sundura Mahallesi’nde 4 katlı bina yıkıldı. Bir çok kişinin sel sularının yolları yıkması nedeniyle evlerinde mahsur kaldığı belirtilirken, AFAD, İl Özel İdaresi ve belediye ekiplerinin yolları açma ve bu kişileri kurtarma çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi. Hopa’da 3 kişinin yaşamını yitirdiği gelen bilgiler arasında.

hopa_24agu_3-150x150Ekipler ayrıca ulaşılamayan yerlerde can kaybı olup olmadığıyla ilgili net bir bilginin henüz kendilerine ulaşmadığını söyledi.

DSC_0207-150x150

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here