Hopa’da ırkçı faşistler ile devrimciler arasında çatışma yaşandı. Polis faşist saldırganlara herhangi bir müdahalede bulunmazken, devrimcilere biber gazı ile saldırdı. İlçe sokakları çatışma alanına döndü.
Artvin’in Hopa ilçesinde ırkçı faşist gruplar ile devrimciler arasında çatışma başladı.

hopaAlınan bilgiye göre; faşist gruplar dün akşam saatlerinde sahilde bulunan bir kafede oturan HDP üyesi bir gence saldırdı. Saldırı üzerine bir süre gerginlik yaşanırken, bugün de Halkevi üyesi bir genç faşistlerin saldırısına maruz kaldı.
İlçe halkı tepki gösterirken, meydanda toplanan devrimciler ile faşist grup karşı karşıya geldi. Gerginlik bir süre sonra sokak çatışmasına dönüştü. Devrimciler saldırının gerçekleştiği sokağa girerek faşistleri püskürttü. Gerginlik sürerken, polis ve jandarma ekipleri faşist grubu korumaya aldı.

Polis saldırganlara herhangi bir müdahalede bulunmazken, devrimcilere biber gazı ile saldırması tepkilere daha da artırdı. Saldırı esnasında yaralananlar olduğu bildirildi.

İlçe sokakları çatışma alanına dönerken, devrimci-demokrat Hopalılar “Hopa faşizme mezar olacak”, “Türkeş’in itleri yıldıramaz bizleri” sloganları atarak bekleyişini sürdürdü.

Gerginlik faşist grubun bölgeden uzaklaştırılmasının ardından son bulurken, Hopalılar saldırılar nedeniyle çatışma yaşanan sokaklarda temizlik yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here