AKP’nin çocukların tecavüz failleri ile evlendirilmesinin ve çocuk yaşta evliliğin önünü açan tasarısıyla ilgili konuşan HÜDAPAR  Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, erken yaştaki evlilik toplumumuzun bir gerçeğidir ve meşrudur ifadelerini kullandı.

Yapıcıoğlu,“Erken yaşta evlilik toplumumuzun bir gerçeğidir. Kanun nazarında bu suç olsa mahkemeler o yaşta evlenen kişileri cinsel istismarcı olarak değerlendirip veya ailelerle birlikte onlara ceza verse bile toplumun nazarında, örfünde, kültüründe bu meşru bir şeydir” ifadelerini kullandı.

Çocuğa yönelik istismarı ‘toplumun tamamen meşru gördüğü bir şey’ olarak tanımlayan Yapıcıoğlu “Elbette çocuklara tecavüz edenlerin, zorla onların bedenlerine göz koyup hayvani heveslerini tatmin aracı olarak görenlerin en sert şekilde cezalandırılması lazım. Hatta bize göre çocuk yaştaki birine tecavüz edenin cezası idamdan başka da olmamalıdır. Ama kanunun öngördüğü yaştan küçüktür diye toplumun tamamen meşru gördüğü bir şekilde evlenenlerin aynı kategoriye konulması kabul edilebilecek bir şey değildir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here