İkitelli’de Teknik Yapı İnşaat işçileri, yaşadıkları sorunların çözülmemesi nedeniyle iş bıraktı.

iik telli de işçiler iş bıraktı

İkiteli’de Teknik Yapı işçileri uzun saatler ve tehlikeli çalışma koşulları, hijyenden uzak yatakhaneler ve tuvalet, yemek  gibi temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamadıklarını belirterek iş bıraktılar. Evrenel habere konuşan işçilerden Barış İlhan ise “Kanalizasyonun içinde sakladıkları patatesleri gelip bize yediriyorlar. İşçileri insandan saymıyorlar ya, böyle saçmalık mı olur” diye isyan etti. İnşaat İşçileri Birliği yetkilileri ise Teknik Yapı’ya destek vererek işçilerine şu çağrıda bulundu: “Teknik yapıda yaşanan olay bize bir kez daha birlik olmamız gerektiğini göstermiştir.

Kurtlu yemekler, tahtakuruları, duş almak için sıcak, içmek için soğuk suyun bulunmaması sadece Teknik Yapı’da yaşanan bir olay değildir. Arkadaşlar yanı başlarındaki Tema inşaata baksınlar. Burada bir yıl önce arkadaşlar aynı sebeplerle iş bıraktılar ve kendi aralarında birliklerini oluşturan arkadaşlarımız seçtikleri temsilcilerle işyerinde protokol imzaladılar. Teknik Yapı’daki rkadaşlar da kendi temsilcilerini seçerek protokol imzalamalıdırlar.” dedi.

İnşaat İşçileri Birliği Teknik Yapı işçilerine şu çağrıda bulundu: “Teknik yapıda yaşanan olay bize bir kez daha birlik olmamız gerektiğini göstermiştir. Kurtlu yemekler, tahtakuruları, duş almak için sıcak, içmek için soğuk suyun bulunmaması sadece Teknik Yapı’da yaşanan bir olay değildir. Arkadaşlar yanı başlarındaki Tema inşaata baksınlar. Burada bir yıl önce arkadaşlar aynı sebeplerle iş bıraktılar ve kendi aralarında birliklerini oluşturan arkadaşlarımız seçtikleri temsilcilerle işyerinde protokol imzaladılar. Şimdi Teknik Yapı’daki arkadaşlar vaatlere kanmamalı. Şantiyede işveren vekillleri ‘tamam sorunu çözeceğiz’ diyebilir; buna inanmamalı ve kendi temsilcilerini seçerek protokol imzalamalıdırlar. Biz inşaat işçileri birliği olarak bu konuda her türlü desteği sunmaya hazırız. Bizlerde değişik şantiyelerde çalışıyoruz ve kendi birliğimizi kurmaya başladık. İnşaat İşçileri Birliği tüm inşaat işçilerini bir araya getirmek için çalışmalar sürdürmektedir. Teknik Yapı’da çalışan işçi kardeşlerimiz de bizlere dahil olmalıdırlar. Biz işçiyiz, köle değiliz ama kölelik koşullarından daha beter koşullarda çalıştırılıyoruz. Bu nedenle arkadaşların bu mücadelesinin yanındayız ve kendilerini İnşaat İşçileri Birliği’ne katılmaya çağırıyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here