İstanbul’da 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları için, 15 bin polis, 3 polis helikopteri ve 120 TOMA’nın görev yapacağı öğrenildi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, hemen her yıl polisin orantısız güç kullanımıyla gündeme gelen 1 Mayıs kutlamalarında 15 bin polis görevlendirilecek, üç helikopter ve 120 TOMA da hazır bulundurulacak.

İstanbul genelinde dört kademeden oluşan güvenlik tedbiri alınacağı belirtilen haberde, sendika ve örgütlerin toplanacağı noktalar, metro ve metrobüs durakları gibi toplum taşıma alanlarında geniş güvenlik tedbirleri alınacak.

Bakırköy ve kent genelinde TOMA olacak

Bakırköy Halk Pazarı’nda dedektörlü polisler ve bomba inceleme ve imha uzmanları ve 6 bin polis görev alacak. TOMA’lar da hem Bakırköy’de hem de kent genelinde hazır bulundurulacak. Gerek duyulursa, iç hizmetlerde görevli polisler de sahaya inecek.

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) ile siyasi parti ve kitle örgütü temsilcilerinin katıldığı toplantıda 1 Mayıs kutlamalarının Bakırköy Cumartesi Pazarı’nda gerçekleştirilmesine karar verildiği açıklanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here