İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde  Vodafone Arena’da  22.30 sıralarında büyük bir patlama meydana geldi.İstanbul’un birçok noktasında duyulan art arda iki patlama meydana geldi.

sdsf

Patlamada çok sayıda ölü ve yaralıların olduğu gelen bilgiler arasında ve  silah seslerinin duyulduğu öğrenildi.

Lig TV Muhabiri Tuna Akdemir:”Vodafone Arena’da protokol tribünün önünde şu an araç yanıyor. TOMA ve itfaiye geldi. Olay sırasında bir polis otobüsü vardı. Şu an polis otobüsünün camları yok. Polislerin durumu iyi. 10 saniye içerisinde iki tane patlama sesi duyuldu. Daha sonra polis havaya ateş açtı. Önce patlama sesi duyduk. 10 saniye sonra bir patlama sesi daha oldu. Sonra polis ateş açmaya başladı.” dedi.

cscs

23:01  İçişleri Bakanı Soylu: Patlamaya bombalı araç neden olduç

İçişleri Bakanı’ndan açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun patlamaya ilişkin açıklamada,”Maç çıkışında çevik kuvvet polisinin olduğu yerde bombalı araç olduğu değerlendiriliyor. 20 yaralı var, iki ayrı patlama olduğu söyleniyor, araştırıyoruz. Bunlar teyitli bilgiler değil” dedi. Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı ve Validen bilgi aldı.

Bursaspor: Taraftarlarımızın çıkışından hemen sonra meydana geldi

Beşiktaş’la maçı olan Bursaspor’dan açıklama yapıldı. “Taraftlarımızın çıkışından hemen sonra patlama yaşanmıştır.Tüm taraftarlarımıza geçmiş olsun”

Güncelleme 23.09 RTÜK yayın yasağı getirdi.

Güncelleme 00.15 Al Jazeera: Saldırıda 15 polis hayatını kaybetti

Al Jazeera’nin haberine göre en az 15 polis hayatını kaybetti.

Güncelleme 00.25  Patlamanın ardından henüz resmi olmayan bir yaralı listesi yayımlandı.

yarali-listesi

 

Ayrıntılar Gelecek…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here