Edirne İl Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinin bildirdiğine göre, Türkiye’nin salı gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlardan gelen soğuk havanın etkisine girmesi bekleniyor.

Soğuk hava dalgasının, salı günü Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da kar yağışına neden olacağı tahmin ediliyor. Karla birlikte hava sıcaklıklarının 10 derece düşeceği ön görülüyor.

Kar yağışının çarşamba günü ise Trakya’dan Anadolu’ya geçmesi bekleniyor.

-OLUMSUZLUKLARA KARŞI TEDBİR ALIN-

Bugün görülecek yağışların Kıyı Ege ve Marmara Bölgesi geneli ile Manisa çevrelerinde kuvvetli (21-50 mm), İstanbul, Bursa, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, İzmir ve Manisa çevreleri ile Edirne’nin güney ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 mm) olması bekleniyor. Kuvvetli yağış nedeniyle ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA BÖLGESİ: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, bölge genelinde kuvvetli, İstanbul, Bursa, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir çevreleri ile Edirne’nin güney ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacak. Rüzgar, akşam saatlerinden itibaren kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) şekilde esecek.

EGE BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, kıyı kesimlerinde kuvvetli, İzmir ve Manisa çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacak. Rüzgar, güney kıyılarında güney yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) esecek.

AKDENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden itibaren batısı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu, batısı çok bulutlu, sabah saatlerinde Eskişehir çevreleri ile öğle saatlerinden sonra kuzeybatı kesimleri yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde batı kesimleri olmak üzere zamanla bölge geneli yağmurlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu, zamanla batı kesimleri çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Çorum çevreleri yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Kuzey ve doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Az bulutlu ve açık geçecek.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı. Yağışlar, sabah saatlerinden itibaren çok kuvvetli yer yer şiddetli olacak. (15)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı. Yağışların çok kuvvetli yer yer şiddetli olması bekleniyor. (15)

ADANA: Parçalı ve az bulutlu. (21)

ANTALYA: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı. (19)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu. (10)

SAMSUN: Parçalı, zamanla çok bulutlu. (18)

ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu. (7)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık. (12)

(ANKA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here