KCK Yürütme Konseyi Üyesi Sabri Ok, Doğu ve Güneydoğu’nun bazı illerindeki öz yönetim ilanlarına ilişkin olarak yaptığı açıklamada “Aslında geç kaldığımız bir konudur. Bedeli ne olursa olsun bundan geri adım atılmayacaktır.ürtler kendi öz yönetimlerini, demokratik özerkliklerini ilan ettiği gibi savunmasını da bileceklerdir” dedi.

indir (3)KCK Yürütme Konseyi Üyesi Sabri Ok, ANF”ye yaptığı açıklamada,Kürtler kendi öz yönetimlerini, demokratik özerkliklerini ilan ettiği gibi savunmasını da bileceklerdir” dedi.KCK Yürütme Konseyi Üyesi Sabri Ok, Doğu ve Güneydoğu’nun bazı illerindeki öz yönetim ilanlarına ilişkin olarak, “Aslında geç kaldığımız bir konudur. Bedeli ne olursa olsun bundan geri adım atılmayacaktır. Kürtler kendi öz yönetimlerini, demokratik özerkliklerini ilan ettiği gibi savunmasını da bileceklerdir” dedi.

“HDP ilkeli, doğru ama pratik sonuçları yetersiz olan bir duruş sergilemiştir” diyen Ok, “6 milyonu aşkın aldıkları oy ve iradeye saygı gereği seçim hükümetinde yer almayı doğru bulmuşlardır. Bizim bu konuda belirteceğimiz bir şey yoktur, kendi kararlarıdır” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here