DİSK, KESK, TMMOB VE TTB ”AKP’ye ve yandaşlarına karşı Milyonlar Barış İstiyor” şiarıyla 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde  herkesi İstanbul’da saat 18.30’da Galatasaray Meydanı’nda yapacağı basın açıklamasına  davet ettiklerini duyurdu.

indirYapılan duyurunun  tam metni şöyle:

MİLYONLAR BARIŞ İSTİYOR
1 EYLÜL’DE GALATASARAY’DAYIZ!

BARIŞ, DEMOKRASİ VE ADALET İSTİYORUZ! ALACAĞIZ.

“Bedeli ne olursa olsun” diye başlayan cümlelerle Suriye’ye yönelik savaş hazırlıkları yaptılar. Ortadoğu’daki cihatçı, gerici, barbar çeteleri silahlandırdılar. İçeride ve dışarıda kanlı bir savaşı başlattılar.

“400 vekil verin bu iş huzur içinde çözülsün” tehditleri savurdular ama olmadı 7 Haziran seçimlerinde kaybettiler ve kanlı Suruç tezgahıyla adım adım ülkenin her yerine savaşı yaydılar. Tüm muhalifleri “terörist” ilan ettiler. Tehdit ve şantajla yetinmeyerek gencecik insanlarımızın bedenleri üzerinden iktidarlarını korumaya çalışıyorlar.

Kendi çocuklarını ifade vermeye bile göndermeyenler, yoksul halkın çocuklarını işaret ederek “Gençlerimizi fedaya hazırız” diyorlar. Seçim propagandasına dönüştürdükleri cenaze törenlerinde utanmadan, sıkılmadan “Ne mutlu şehit ailelerine” diyebiliyorlar.

YETER ARTIK! EDİ BESE!

Halkın iradesini yok sayarak yetkisiz hükümet eliyle ülkeyi kana bulayan, bu savaş tüccarı saray diktasına, AKP’ye ve yandaşlarına karşı Milyonlar Barış İstiyor.

DİSK, KESK, TMMOB VE TTB merkezi kararıyla tüm ülkede yapacağımız basın açıklamalarının İstanbul ayağında barıştan yana herkesi 1 Eylül 2015 Salı günü 18.30’da Galatasaray’a davet ediyoruz.

DİSK – İSTANBUL BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ

KESK – İSTANBUL ŞUBELER PLATFORMU

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU

TTB – İSTANBUL TABİP ODASI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here