CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü’nü bitirdi.Yüz binlerin dolduğu Maltepe miting alanında Kılıçdaroğlu Maltepe’deki konuşmasında,” Herkes bilsin 9 Temmuz yeni bir adımdır, yeni bir doğuştur.”dedi.

Kılıçdaroğlu konuşmasına Adalet Yürüyüşü’nde kendisine eşlik edenlere kendisi ile bu yola çıkan Türkiye’ye teşekkür ederek başladı. Bu yürüyüşün ilk adım olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasında şunları söyledi:

“Herkes bilsin 9 Temmuz yeni bir adımdır, yeni bir doğuştur.Dünyanın en barışçıl yürüyüşünü, eylemini yaptık. Vurup kıracağımızı düşünüyorlardı.

Neden Yürüdük? Olmayan adalet, mazlumların hakkı, hapisteki milletvekilleri, gazeteciler için yürüdük.

Tek adam rejimine karşı olduğumuz için yürüdük. FETÖ’ye karşı olduğumuz için yürüdük. Devlette liyakat sistemi kalmadığı için yürüdük.

Açlık grevindeki kardeşlerimiz Nuriye ve Semih için yürüdük

FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya çıksın diye yürüdük.

Zulme karşı durmak bizim boyun borcumuzdur.

Hakimler hukukun üstünlüğüne göre değil, siyasi iradeye göre karar veriyorlarsa, Meclis dumura uğratılmış, basın susturulmuş, iktidar tarafından teslim alınmışsa, o zaman adalet arayışımızın tek yeri vardır o da sokaktır.

Yaşadığımız dönem bir dikta dönemidir. Bu dönemi yaşayan 1940’ların Almanyası’ndan örnek vermek istiyorum. Almanya’da yargıçlara “Karar verirken Führer nasıl düşünür ona göre karar verin” uyarısı yapılırdı. Bugün de saray nasıl düşünür ona göre karar verin deniyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here