Bitlis Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bu sabah erken saatlerde Bitlis Belediyesi’nde arama başlattı. Polis operasyonunda Bitlis Belediyesi Eşbaşkanları Hüseyin Olan ve Nevin Daşdemir Dağkıran da gözaltına alındı Aynı saatlerde Kızıltepe Belediyesi’ne yapılan operasyonda belediyede görevli dört müdür gözaltına alındı

Cumhuriyet’in haberine göre Bitlis’teki  polis operasyon saat 07.00 sıralarında başladı. Polis Bitlis Belediyesi, Bitlis Belediyesi Eşbaşkanları Hüseyin Olan ve Nevin Daşdemir Dağkıran’ın evlerine sabah operasyon yaptı. Operasyon kapsamında Belediye Eşbaşkanı Hüseyin Olan, Beşminare Mahallesi’ndeki evinde arama yapıldıktan sonra gözaltına aınldı. Aynı saatlerde diğer Eşbaşkanı Nevin Daşdemir Dağkıran da Güroymak ilçesindeki evinde yapılan aramanın ardından gözaltına alındı. Belediye binası ve Olan ile Dağkıran’ın makam odalarında arama yapan polis bazı belgelere el koydu. Aramalar sırasında belediyeye giriş çıkışlar kapatıldı. Polis aramaları tamamladıktan sonra belediyeden ayrılırken, personelin girişine izin verildi. Olan ve Dağkıran’ın Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri sürüyor.

Mardin’de Kızıltepe Belediyesi’ne operasyon: Dört müdür gözaltında
Sabahın erken saatlerinde bir operasyon da Kızıltepe Belediyesi’ne düzenledi. Belediyeye yapılan operasyon kapsamında ilk belirlemelere göre belediyenin yazı işleri müdürü, fen işleri müdürü, sosyal işleri müdürü ve temizlik işleri müdürleri gözaltına alındı.

Daha önce kanun hükmünde kararname ile önce Dargeçit, Nusaybin, Derik ve Mazıdağı belediyelerine kayyım atanmıştı. Daha sonra da Mardin Büyükşehir Belediyesi ve merkez ilçe olan Artuklu belediyesine de kayyım atanmıştı.

Sendika.Org

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here