DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve İHD’nin dün gece sokağa çıkma yasağı ilan edilen Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde incelemelerde bulunmak isteyen heyetine izin verilmedi.

meslek-odalari-ve-sendikalar engelendiDİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkesoğlu, Twitter hesabından konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Çerkezoğlu, durduruldukları noktanın gerisinde Yüksekova Devlet Hastanesi olduğunu ve İHD heyetinde doktorlar olmasına rağmen Hastane’ye girişlerine de izin verilmediğini belirtti.

Çerkezoğlu Yüksekova’daki durumla ilgili şu bilgileri paylaştı: “DİSK-KESK-TMMOB-TTB heyeti olarak Hakkariden sonra Yüksekova’ya geldik. Ancak ilçeye girmemize izin verilmiyor. Şemdinli’ye de geçemiyoruz. Yüksekova’ya girişimizin engellendiği noktanın öncesinde Yüksekova Devlet Hastanesi var. Ancak hastaneye de girişimize izin vermediler. DİSK-KESK-TMMOB-TTB-İHD heyetinde iki hekim var. Ancak biz hekimler de örgütlü olduğumuz Yüksekova Devlet Hastanesi’ne giremiyoruz!”

 

Heyette bulunan bir diğer isim olan DİSK Genel Başkanı Kani Beko’da “Yüksekova Devlet Hastanesi’ne girişimiz engelleniyor. Hastane silahlı araçlarla kuşatılmış durumda” bilgisini aktardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here