AKP Osmangazi İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ”Cumhurbaşkanı’na anayasal sınırlara çekil diyenler 60 yıldır yüzde 15’i geçemiyor. Ama Cumhurbaşkanı yüzde 52 oy aldı. 2014 yılının 10 Ağustos’unda Cumhurbaşkanı yerine başkanı seçmiş olsaydık Türkiye bugün bu kaosu yaşamayacaktı” dedi.
images7 Haziran seçimlerinin ardından ülkede yükselen gerginlikle ilgili konuşan Müezzinoğlu “2014 yılının 10 Ağustos’unda Cumhurbaşkanı yerine başkanı seçmiş olsaydık Türkiye bugün bu kaosu yaşamayacaktı” ifadelerini kullandı.

Müezzinoğlu’nun açıklamaları :

“Önce yüzde 60’lık blokla farklı farklı ilanlar yaptılar. 13 yıldır yapılan yanlışları düzelteceklerini söylediler. Siz önce kendinizi düzeltin. 10 defa seçime girmişler ve her defasında mağlup olmuşlar. ‘Bu millet neden bana güvenmiyor, inanmıyor’ sorusunu kendinize sorun da bu ülke ayakları yere basan bir muhalefeti kazansın. AK Parti olarak en çok neye ihtiyacınız var diye sorulsa bize cevabımız; ‘Bu ülkenin adam gibi bir muhalefete ihtiyacı var’ deriz. Ama seçimlerden sonra birisi talimat veriyor. AK Parti şunu yapmalı. Cumhurbaşkanı anayasal sınırlara çekilmeli. Bilmem kim ne yapmalı. Ya kardeşim sen ne yapacağını, hangi konuda çözüm üreteceğini söyle.

Cumhurbaşkanı’na anayasal sınırlara çekil diyenler 60 yıldır yüzde 15’i geçemiyor. Ama Cumhurbaşkanı yüzde 52 oy aldı. 2014 yılının 10 Ağustos’unda Cumhurbaşkanı yerine başkanı seçmiş olsaydık Türkiye bugün bu kaosu yaşamayacaktı. Bu milletin büyük millet olması işlerine gelmedi. Bu milletin tarihi geleceğe yürümesi işlerine gelmedi. Türkiye’nin dünyanın ekonomisi gelişmiş ilk 10 ülkesi arasına girmesi işlerine gelmedi. Buna İsrail’in, Amerika’nın, Almanya’nın, İngiltere’nin karşı çıkmasını anlarım da ey CHP ve MHP senin neden işine gelmiyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here