Adana’da oğlunun cenazesine katıldığı gerekçesiyle bir anna gözaltına alındı. Ceyhan’da yapılan eş zamanlı operasyonlarda bir skandala imza atan polis, 60 yaşındaki Sariye Yılmaz’ı, DAİŞ çetelerine karşı savaşırken yaşamını yitiren oğlu YPG’li Fırat Yılmaz’ın cenaze törenine katıldığı gerekçesiyle gözaltına aldı. Ev baskınlarında Yılmaz’ın yanı sıra 2’si çocuk 4 kişi daha gözaltına alındı.

anneDicle Haber Ajansı(DİHA)’nda yer alan habere göre ;Adana’nın Ceyhan ilçesine bağlı Belediyeevleri, Küçükkırım ve Altıocak mahallerinde Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler tarafından eş zamanlı olarak ev baskınları gerçekleştirildi. TOMA ve zırhlı araçlar eşliğinde mahalleleri ablukaya alan polis, kapıları kırarak yaptıkları ev baskınlarında eşyaları dağıttı. Baskın sırasında yurttaşlara hakaret eden polisler, 2014 yılından bu yana Ceyhan’da yapılan etkinliklere katıldıkları gerekçesiyle aralarında çocuklarında olduğu çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. “Örgüte üye olmak”, “Örgüt adına suç işlemek” ve “2911 Toplantı ve Gösteri yürüyüşlerine muhalefet etmek” iddiasıyla gözaltına alınanların bazıları şöyle: M.A. (17), A.B. (16), Mecnun Kaya (22), Şükran Aydoğan (21) ve Kobanê’de DAİŞ’e karşı savaşırken yaşamını yitiren YPG’li Fırat Yılmaz’ın (Erdal Garzan) annesi Sariye Yılmaz.

Gözaltına alınanlar Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülenlerken, gözaltı operasyonunda polis bir skandala daha imza attı. Soruşturma ile ilgili alınan bilgilere göre, 60 yaşındaki anne Yılmaz, Kobanê’nin Çelebi köyünde 17 Nisan’da özgürleştirme operasyonları sırasında DAİŞ çeteleri tarafından yerleştirilen mayının patlaması sonucu yaşamını yitiren çocuğu YPG’li Fırat Yılmaz’ın (Erdal Garzan) cenaze törenine katıldığı gerekçesiyle gözaltına alındığı öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here