Adana’nın Aladağ ilçesinde bir kız öğrenci yurdunda yangın çıktı. Yangını söndürme çalışmaları devam ederken, 3 kız öğrenciye ulaşılamadığı belirtildi.

Aladağ’ın Sinanpaşa mahallesinde bulunan ve çevre köylerde oturan ailelerin orta okul ve lise dengi okullarda öğrenim gören kız çocuklarının kaldığı yurtta yangın çıktı. Henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın kısa sürede büyüdü.

Olay yerine çok sayıda itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü ve ambulanslar sevk edildi. Ekipleri söndürme çalışmalarını sürdürürken, 3 kız öğrenciye ulaşılamadı. Öğrencilerin binada mahsur kalmasından endişe ediliyor. Yaralanan öğrenciler hastanelere kaldırılırken, yangını söndürme çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

ALADAĞ BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, Habertürk TV’ye yaptığı açıklamada “Yoğun yangın devam ediyor. İçeride öğrencilerin olma ihtimali var. Burası orta öğrenim kız yurdu. Son katı ahşap olduğu için yangın sürüyor. Söndürmeye çalışıyoruz ancak çökmeler oluyor. Yoğun bir şekilde dört koldan içeri girmeye çalışıyoruz. Toplamda 28 öğrencinin barındığı yurt. İçeride kaç öğrencinin olduğuna dair bilgimiz yok. Büyük bir kısmı çıktı, bir kısmı da hastanelere taşındı” ifadelerini kullandı

“İLK TESPİTLERE GÖRE YANGINDA ÖLEN YOK”

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, alınan ilk bilgilere göre yurtta 28 öğrencinin kaldığını söyledi.

Bu öğrencilerden olay sırasında yaralananlar olduğunu aktaran Demirtaş: “Olayda ilk belirlemelere göre 13 öğrencimiz yaralandı. İlk tespitlere göre yangında ölen yok. Öğrencilerimizden bazıları dumandan etkilenmiş, kiminde kaçarken meydana gelen kırıklar var. Yaralılar hastanelerde tedavi altına alındı.”

Demirtaş, tüm itfaiye, sağlık ve kurtarma ekiplerinin seferber edildiğini bildirerek, kendisinin de olay yerine gitmek üzere hareket ettiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here