Türkiye devrimcileri büyük bir sınavdan geçiyor,

Akp, sahte demokrasi yalanları ile ele geçirdiği fırsatı, 15 Temmuz darbe girişimi üzerinden dikta rejimi haline dönüştürmeye çalışmakta. AKP, yıllardır arzulamış olduğu Neo-Osmanlı projesi ve Erdoğan’ın padişahlık hayallerini pratiğe taşıma hevesinde.

Halkın iradesi hiçbir şekilde teslim alınamaz!

15 Temmuz ve sonrasında her geçen gün İktidar eliyle halkın üzerine baskılarını arttıran saray rejimi, muhalif olan her sesi susturmak için kolları sıvamış durumda. Sahte bahanelerle iktidarlarını kurtaramayacaklar. Akp gücünün zayıfladığı, iktidarlarının sarsılmaya başladığını sezdikleri an ele verdikleri suç ortaklarının üzerinden yarattıkları iklim ile sonunu yaratmaktadır. Türkiye gün geçtikçe büyük bir kaosun içerisine sürüklenmektedir. Kutuplaşmış ve yıpranmış bir toplumun iradesi, Başkanlık hevesleri uğruna hiçbir zorbalıktan çekince duymayan yönetim anlayışına teslim edilemez.

Bugün Cumhuriyet Gazetesi , HDP ve Eğitm-sen gibi kurumlara yapılan operasyonlar AKP’nin muhalif tasfiye planı ve Fiili darbesidir, hiçbir kanun kitapçığının demokrasi tanımına uymamaktadır. AKP izlediği saldırgan politikası ile sonunu hazırlamaktadır. Halkın örgütlü gücü, AKP’nin karşı devrimini durduracak güçtedir. Tarih boyunca devrimciler asla teslim olmamışlardır.

Bugün Devrimci güçlere  düşen görev, HDP ile başlayan saldırılar sadece Cumhuriyet, Eğitim-sen ve tutsak yoldaşlarımızla sınırlı kalmayacağı bilinci ile  birlikte mücadele hattının örülerek mevcut işleyişe son verilmesi gerekliliğidir.  Bugün toplumun her ilerici gücü ile bir arada mücadele etmenin dinamiği oluşturulmadığı sürece her bir demokrasi odağı faşizmin hedefinde olacaktır.

Gezi parkının, Haziran Hareketinin bileşenlerinin ihtiyaç öngörmüş oldukları tüm ilerici güçlerin bir arada mücadelesinin bugün örülmesi gerekliliği birinci gündemimiz olmalıdır. Gün Padişahlık hayallerinin, Şeriatın ve gericiliğin karşısına halkın özgür iradesinden kurulu barikatlarla çıkmanın günüdür. Devrimcilerin, halkın örgütlü gücü olarak memleketin insanlarına sahip çıkacağı günler gelmiştir. Korkuları gerçek , çabaları boşuna!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here