Nice koçyiğitler yere serilir!
     O Ufak bedeni ile görüntüsüne aldırmadan büyük bir cesaretle hak mücadelesi veren Berkin Elvan, budalaca sebeplerden dolayı ölüme kurban verilirken aklıma gelenler; André Malraux’nun ‘Kanton’da İsyan’ kitabındaki Robespierre’in ; ”Eğer bu şapşallar beni beraat ettirsinler, ya da hiç değilse serbest bıraksınlar diye elimden geleni yaptımsa, bunun nedeni, benim kaderimde -kendimde değil, kaderimde- böyle budalaca bir sebepten hapse düşmemin yeri olmaması gerektiğini düşünmem.”şeklinde yazdığı bir mektup.
      Alçaklıktır dediğimiz şeylerden utanmıyoruz fakat, bunca alçaklık da gücün yozlaştırıcı etkisi de insanlığımızdan utandırmıyor değil bizleri.Çocukları için elinden geleni yapmak amacıyla yola çıkmış bir sürü anneyi hatırlıyorum Gezi Parkı’nda, Kardeşlerimiz için yola çıktığımızı biliyorum. İnsanlıktan utanmıyor değiliz,İnsanca mücadeleden de vazgeçecek değiliz ya işte.
     Nice Koçyiğitler yere serilir, nice koçyiğit de bunu göze almıştır da. Dünyanın alçaklığını, hırslarına yenik düşmesini devlet dersinde öldürülmüş Berkinlerin, Ceylanların, Ümitlerin omuzlarında gözlerimize sermesi doldurulamayacak bir boşluk bırakıyor yaşamlarımıza.Hani olur ya devran döner, bilemiyoruz hesabı nasıl sorulur.Kapatılabilecek bir hesabı var mıdır bu mezalimliğin.
      Berkin Elvan’ın en yazılmaması gereken hikayesini dillendirmişti ailesi, Dünyanın da böyle hiç barındırmaması gereken bir tarihi var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here