HDP seçmenine yönelik hakaretler devam ediyor.MHP  Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Medya ve İletişimden Sorumlu Başdanışmanı Metin Özkan Habertürk’te yayınlanan Türkiye’nin Nabzı programında “3 bin kişilik şerefsiz listesi” olduğunu söyledi.

 

mhpMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den sonra  HDP’ye oy verenlere dönük hakaret ve tehditlere bir yenisi daha eklendi. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Medya ve İletişimden Sorumlu Başdanışmanı Metin Özkan Habertürk’te yayınlanan Türkiye’nin Nabzı programında “3 bin kişilik şerefsiz listesi” olduğunu söyledi.

Sunucu Didem Arslan Yılmaz, Özkan’a Bahçeli’nin “Boğaz’da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP’ye veren şerefsizler” sözünün sızdırıldığını hatırlattı.

Özkan, Bahçeli’nin bu sözünün doğru olduğunu ifade edip şunları söyledi:

“Bu ülkenin garibanı, yetimi, dulu, fakiri, fukarası evine götürecek ekmek bulamazken birileri Boğaz’da viskisini yudumlayıp bu ülkede terörden teröristten beslenen “o tabirle” hitap edilen insan orada oturduğu sürece bu doğru bir cümledir.

Kimlerdir? İsterseniz çantamda listesi var ama; 3 bin kişi açıp burada saymayayım zamanımız kalmayabilir. Biz MHP olarak kimseyi fişlemeyiz. Ama MHP yapılan her türlü yanlışı not eder. O Boğaz’da oturan birileri de bunların içinde o, 63’lüklerin (Akil İnsanlar) çoğu da dahil, ülke çözüme mutluluğa gidiyor, refaha gidiyor diye insanlara propaganda yapıp bugün o şehit olan insanların kanını elinde dolaştırırken biz o insanların çetelesini tutuyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here