Gaziantep’te bugün yapılan ev baskınlarında 4 yurttaşı gözaltına alan özel hareket polisleri, baskın yapılan evlerde her yeri dağıttı. Gözaltına aldıkları Mehmet Zeki Güngör’ün hamile eşini darp eden özel harekâtçılar, babasının Hayretin Beğiç’in gözaltına alınmasına ağlayan 6 yaşındaki çocuğunun kafasına ise silah dayayıp, ‘Ağlama yoksa seni öldürürüz’ dedi.

680x680nc-Antp-12-08-15-gozaltina-alinanSonerErdem-HayrettinBegic-MehmetZekigungor-Halilbrahimsahin-rop7 (1) Dicle Haber Ajansı(DİHA)’ın haberine göre; Gaziantep’de bugün Karayılan, Güzelvadi, Akdere ve Vatan mahallerinde bulunan bazı evlere özel harekat polisleri tarafından baskınlarda bulunuldu. Sabah saatlerinde yapılan baskınlarda Soner Erdem, Hayrettin Begiç, Mehmet Zeki Güngör ve Halil İbrahim Şahinözel isimli yurttaşlar gözaltına aldı. Gözaltına alınma gerekçeleri öğrenilemeyen isimler, Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Baskın yapılan evlerde ise polisler tarafından terör estirdi. Kapıları kırılarak girilen evlerde yapılan aramalar sırasında içerdeki eşyalar tahrip edilirken, aile üyelerine şiddet uygulandı.

Güzelvadi Mahallesi’ndeki evinde gözaltına alınan Mehmet Zeki Güngör’ün annesi Emine Güngör, oğlunu gözaltına alan polislerin baskın sırasında oğlunun hamile olan eşini de darp ettiğini söyledi. Anne Güngör, düşük yapma tehlikesi yaşayan gelinini hastaneye kaldırdıklarını ve şu an halen tedavi altında olduğunu söyledi.

Akdere Mahallesi’ndeki evinde gözaltına alınan Hayrettin Begiç’in evinin kapısı da açılması beklenmeden polislerce kırıldı.

kapıEvlerini basan polislerin üst katlarındaki dairede kimin oturduğunu sorduğunu anlatan Hayrettin Begiç’in kardeşi Osman Begiç, babasının oturduğunu, onun da camiye sabah namazına gittiğini söylediğinde ise polislerin ‘Siz Müslüman mısınız ki namaz kılıyorsunuz? Siz teröristsiniz’ dediğini aktardı.

Hayrettin Begiç’in ağabeyi olan Musa Begiç ise kardeşini gözaltına alan polislerin, gözaltına alınmasına ağlayan 6 yaşındaki çocuğunun kafasına da silah dayayıp, ‘Ağlama yoksa seni öldürürüz’ dediklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here