Polislerin saldırısı sonucu 2 kişinin hayatını kaybettiği Silopi’deki olaylar büyüyor. Polis tarafından ateşe verilen evini söndürmeye giderken keskin nişancıların kurşunuyla yaralanan 17 yaşındaki Mehmet Hıdır Tanboğa isimli gencin getirildiği Silopi Devlet Hastanesi önünde içinde bulunduğu aracın taranması sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi. Onlarca kişinin yaralandığı olaylarda, yaralıların tedavi için ilçede yeterli doktor bulunmaması nedeniyle gönüllü doktor çağrısında bulunuldu.Silopi’de hayatını kaybedenlerin sayısı 3’e yükseldi.

680x680nc-srnk-07-08-15-silopi-yaralilar01Silopi’de sabah saatlerinde Zap Mahallesi’ni ablukaya alan polis, halkı taradı. Polisin silahlı saldırısında ilk belirlemelere göre, 2 kişi hayatını kaybetti , 8 kişi de yaralandı. Polisin 6 evi de ateşe verdiği bildirildi.

SILOPİ

Silopi Belediye Eş Başkanı Seyfettin Aydemir polisin saldırısında Hamdin Ulaş ve Mehmet Tandoğan adlı kişilerin hayatını kaybettiğini söyledi. Aydemir, beş mahallede de çatışmaların sürdüğünü söyledi.

HDP Şırnak Milletvekili Aycan İrmez de iki kişinin öldüğü polis saldırısında çok sayıda yaralı olduğunu, yaralıların bazılarının Batman’a götürüldüğünü söyledi. İrmez Silopi Kaymakamı’yla görüştüklerini kaymakamın kendilerine “Benim işim değil” dediğini, valiliğin ise telefonlarına cevap vermediğini söyledi.Silopi’de yaralıları taşıyan sivil araca polisler tarafından ateş açıldı, araç isabet aldı.

sivl araca polis ateşettiDicle Haber Ajansı(DİHA)’ında yer alan habere göre ;Şırnak’ın Silopi ilçesine bağlı Zap Mahallesi’nin sabah saat 04.00 sularında polisler tarafından ablukaya alındı. Yurttaşların gözaltı ve polis baskınlarını engellemek amacıyla kazdığı hendeklerden dolayı mahalleye giremeyen polis, mahalleyi taradı. İlk belirlemelere göre, polisin açtığı ateş sonucu Hamdin Ulaş (58) ve ismi öğrenilemeyen bir genç yaşamını yitirdi, 8 kişi de yaralandı. Polisin 6 evi de ateşe verdiği bildirilirken, bir evin tamamen yandığı belirtildi.

Ayrıca mahallenin dış taraflarında bulunan bir trafoda da patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle yangın çıktığı ancak herhangi can kaybının yaşanıp yaşanmadığı konusunda bilgi edinilemedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here