Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, AKP ile ittifak iddialarına, “Ülkemizin sorunları var. Biz ana bakarız. Biz bugüne bakarız. Attığımız adım, uzattığımız el, tuttuğumuz el bu ülkenin sorunlarını çözecek görünüyorsa, o eli havada bırakmayız” dedi.

saa

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi.

1 Kasım seçimlerinin bir fırsat olduğunu söyleyen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, “SP olarak zor zamanda görevi teslim almak için 30 Ağustos Pazar günü teşkilatlarımıza seçim startımızı veriyoruz” dedi.

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaretiyle ilgili eleştirilere yanıt veren Aydın, “Dün kiminle başbaşaydınız? Kiminle kol kola girdiniz? Kiminle nereleri ziyaret ettiniz? Biz onları eleştirdik mi? Bu ülkenin normalleşmesi, bu ülkede birlikte yaşamaya katkısı olacak bir görüşme çok tabidir, çok normaldir” şeklinde konuştu.

‘Seçim barajı bir ucube gibi durmaktadır’

Seçim barajının bir ucube gibi ortada durduğunu söyleyen Aydın, “Bu akla, izana, mantığa, demokrasiye, hiçbir şeye sığmaz. Dünyanın hiçbir yerinde böyle ucube bir baraj anlayışı yoktur. 100 kişiden 10 kişinin tercih etmiş olduğu bir fikir, parlamentoda karşılık bulamayacaksa orada adaletten söz etmek mümkün değildir. Umuyoruz önümüzdeki dönemde bu ucube baraj sorunu çözülür” dedi.

‘İttifak güzel şeydir’

SP olarak ülke menfaatine olacak ittifaklardan kaçınmayacaklarını tekrarlayan Aydın, “Bütün seçim dönemlerinde dile getirdik. İttifaklar ve koalisyonlar en güzel şeylerdir. Oturup anlaşamamak kötüdür.

yarınhaber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here