sol-acik-fenerbahce-evrenin-degil-ali-ismailin-takimi

Fenerbahçe yönetiminin 12 Eylül faşist darbesi lideri Kenan Evren için vefat ilanı vermesine Sol Açık’tan tepki geldi.

Açıklama şöyle:

Katil bilirdik, faşist bilirdik

Kenan Evren’i katil bilirdik,faşist bilirdik,işkenceci bilirdik.
Fenerbahçe Kulübünü Yönetenleri de hiç olmazsa demokrat ve muhalif bilirdik.

Fenerbahçe, 5200 no’lu kongre üyesi faşist generallerin veya 17 yıldır kulübü her türlü yalan ve dolanla yönetenlerin değil; Lefter’lerin, Basri’lerin,Selçuk Yula’ların ve en önemlisi 12 Mayıs direnişini gerçekleştiren, 3 Temmuz sonrasında sokaklarda, statta ve Çağlayan’da armaya sahip çıkmak için gövdesini tomaların, polis copları ve gazlarının karşısında siper edenlerindir. Ali İsmail’lerin, Ahmet Atakan’ların, Burak Yıldırım’ların Fenerbahçesidir.

Fenerbahçe katil, faşist, cuntanın değil Halkın Takımıdır.

Memleketi Amerikan Emperyalizmine satıp, halk çocuklarını işkenceden geçirenlerin değil; Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale’de emperyalistlere karşı cephede savaşan ve bu uğurda canını veren Fenerbahçeli futbolcuların malıdır.

Gazetelerde işkenceci katillere ölüm ilanı verenler bu kulübün mazisiyle, değerleriyle, şeref, haysiyet ve onuruyla oynamışlardır.

Mezarda yatan Lefter’lerin, Selçuk Yula’ların kemiklerini sızlatmışlardır.

Siz bu kulübü yönetmeye layık değilsiniz; bu kulübe ve değerlerine hiç ama hiç yakışmıyorsunuz. Bundan böyle Fenerbahçe için yapacağınız en büyük hizmet istifa edip gitmenizdir.

Fenerbahçe tarihine bu kara lekeyi sürenler derhal bir açıklama yapıp Fenerbahçe’nin büyük taraftarından özür dilemelidirler.

SOL AÇIK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here