AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu HDP’yi silahlı örgüt olarak ilan ederek HDP’nin silah bırakması gerektiğini söyledi. Barış çarğısı yapan gazeteci ve aydınları hedef gösteren Soylu, PKK’nin silah bırakıp pes ettiğini ilan edene kadar savaşacaklarını söyledi. Soylu ateşkes çağrılarının da Türkiye Cumhuriyeti’ne hakaret olduğunu belirtti.

‘HDP silah bıraksın’

Soylu, “HDP, silah bırakmalıdır yani kendi yan unsurları, kollarıyla bugün HDP, silahlı eylem içindedir” dedi. KCK ve PKK’nın silah bırakmasının yetmeyeceğini, Türkiye’yi terk etmeleri gerektiğini söyleyen Soylu, HDP’ye destek veren aydınları ve gazetecileri de terörün halkla ilişkilerini yapmakla suçladı.

‘Ateşkes hakarettir’

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ve HDP yetkililerini topu orta sahada dolaştırmakla suçlayan ve bundan vazgeçmelerini isteyen Soylu, “ateşkes” kelimesinin Türkiye Cumhuriyeti’ne açıkça hakaret olduğunu iddia ederek, “Ne hadleri var da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, hükümetini, bir terör örgütüyle, PKK ile eşitlemek, aynı noktaya çekmek cüretinde bulunabilirler?” dedi.

Soylu HDP için “Bu millet onlara yüzde 13 oy verdi, daha ne arıyorlar?” diyerek siyasi partilerin sözleşmeyle kendilerini ortaya koyduğunu belirtti. HDP’nin halkı kandırdığını iddia eden Soylu “6-7 Ekim olayları öncesi ve sonrası yalan üzerinden oluşturdukları kamuoyu gibi bir kamuoyu oluşturmaya çalışmasınlar” dedi.

Gazeteci ve aydınları hedef gösterdi

Soylu “Kendi gazetelerinden, köşelerinden ‘Biz terörle kendimizi ayırıyoruz’ gibi ifadede bulunanlar, terörün hakla ilişkiler kısmı HDP’ye bir şekilde destek vermektedir” diyerek de gazeteci ve aydınları hedef gösterdi, tabanına mesaj verdi: “Bunu milletimizin anlamadığını zannederler. Aslında kendileri akıl kıtlığı içindedir.

‘Pes edecekler, biz dünyaya demokrasi dersi veriyoruz’

Lafı dolaştırmaya gerek yoktur” diyen Soylu PKK’nin silah bırakarak Türkiye sınırları dışına çıkacağını söyledi. Soylu daha da ileri giderek “‘Biz pes ettik’ diyecekler. Güzel bir atasözü var. ‘Kılıcı kınına sokan, kılıçtır’” dedi. Soylu, tüm dünyaya demokrasi dersi verdiğini iddia ederek “Demokrasiyi istismar etmeye çalışanlar, bizi yolculuğumuzdan döndürmeyecekler” dedi.

Soylu HDP’nin silahlı güç gösterisinde bulunduğunu iddia ederek HDP’lileri sözde siyasetçi ilan etti. Soylu Demirtaş’ın patronları olduğunu söyleyerek “Selahattin Demirtaş da onun patronları da duysunlar, Kürt kardeşlerimizi PKK’nın o cellat zihniyetlerine teslim etmeyeceğiz” dedi.

Sendika.Orgsoylu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here