ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş ve CHP PM üyesi Canan Kaftancıoğlu BirGün Medya canlı yayınında referandumu değerlendirdi. ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş yaptığı açıklamada Anadolu Ajansı’na (AA) yüklendi. Anadolu Ajansı’nın açıkladığı sonucun şaibeli olduğunu ifade eden Taş, sonuçları açıklama görevinin YSK’de olduğunu hatırlattı.

Alper Taş’ın açıklamasından satırbaşları şöyle:

Anadolu Ajansı seçim sonucu belirledi. YSK fiili durumu buna uydurmaya çalışıyor. Anadolu Ajansı’nın sonuçlarına göre bile sonuç Evet açısından hezimettir. Muhalefetin bu sonuçları kesinlikle kabul etmemesi gerekiyor. YSK’nin yaptığı fiili durum oluşturmaktır, Anadolu Ajansı ne zamandan beri seçim sonucu açıklıyor. Bu şaibeli oranlarla bile değişikliği uygulamak mümkün değildir, bunun üzerine bir şey kuramazsınız. YSK’nin kararı bile tek başına seçim iptal ettirir. Sakın arkadaşlarımız kaybettik sanmasın. Bu şaibeli sonuçla hiçbir şeyi harekete geçiremezler. Bu sonuç gayri meşrudur, hükümsüzdür, hukuksuzdur.

Canan Kaftancıoğlu’nın açıklamasından satırbaşları:

YSK’nin kararı ülkeyi dünyaya rezil edecek. Sandıkların yüzde 30 kadarına itiraz edildi. Bu gece boyunca tüm parti örgütlerimiz bu konu ile ilgilenecek. Biz de yayın sonrasında görevimizin başında olacağız. Anadolu ajansı bir oy oranı açıkladı, YSK’nin verileri de ona uydurulmaya çalışlıyor. Bu kadar hileye ve manipülasyona rağmen çıkardıkları sonuç yüzde 51 civarında. Bu seçimin kazananı omuz omuza ‘direnen halk’tır.(Birgün)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here