Ana Sayfa Gündem TESLİM OLMAYACAĞIZ MİTİNGİ

TESLİM OLMAYACAĞIZ MİTİNGİ

4

Haziran Hareketi’nin çağrıcılığını yaptığı #TESLİM OLMAYACAĞIZ mitingi 20 KAsım 2016 (Bugün) Saat:14.00’te Kartal Meydanı’nda devrim, demokrat yüzlerce örgüt, sendika, oda ve devrime inancı olan tüm bileşenleriyle toplandı.

16.35 Kürsüden görevli arkadaşlar emeği geçen ve mitinge katılan herkese teşekkür etti. Miting halaylar, zılgıtlar, sloganlar eşliğinde sonlandırıldı…

16.30 Domane Dersim Sahnede, kitle halaylar çekiyor…

 

16.15 Mervan Tan sahnede...

 

16.10 Gezi şehitleri aileleri ve Gezi Platformu sahnede, kitleyi selamlıyorlar.

 

15.32 HDP İstanbul İl Eş Başkanı Doğan Erbaş konuşmasını yapmak için sahnede….

“Eş Başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile birlikte 10 milletvekilinin tutuklanmasının ardından parlementodaki komisyonlarda ve genel kurul toplantılarında yer almama kararı aldıklarını hatırlatan Erbaş, “Birkaç gündür çok yoğun toplantılar yaptık. Başta partimizdeki bileşenler olmak üzere tüm kurumlarımızla yoğun toplantılar yapıldı. Tecavüzcüleri aklayan yasa tartışmalarını hep beraber gördük.

HDP olsaydı bu kadar kolay tartışılır mıydı bu yasa. Bu yeni durumdan sonra parlementolardaki çalışmalarda daha fazla daha etkin şekilde yer alma kararı verildi. Bunu buradan açıklıyoruz” diye konuştu.

15.25 Haziran Hareketi’nin  açıklamasından satır başları şöyle;

“Bu alanda toplanan insanların birbirinden farklı düşünceleri olabilir ama biz asla birbirimizi kandırmadık, kandırmayacağız.”

“Tek adam diktatörlüğüne karşı birlikte karşı duruyoruz.”

 “Gün bugündür. Temsilcileri ceza evine atılan Kürt halkının sesini duymak zorundayız, gün bugündür laiklik için, cumhuriyet için sokaklara dökülen milyonların sesini duymak zorundayız, sadece düşünceleri için gözaltına alınan tutuklanan gazetecilerin  yazarların da seslerini duymak zorundayız. Gün bugündür artık evimizde oturup birilerinin gelip bizi kurtarmasını bekleyecek gün değildir. Artık Türkiye’nin tek bir kurtuluşu vardır. bu tek yol; emekçi halkın yoksul ama onurlu bu ülkenin bütün halkların iktidara el koymasıdır.”

 “Erdoğan’a biat etmeyeceğiz diyen herkes bizim yol arkadaşımızdır.”
“…Ne kadar yaşarız bilmiyoruz. Ama Onursuz bin gün yaşayacağımıza onurlu bir dakika yaşamayı tercih ederiz..Teslim Olmadık Teslim Olmayacağız”
“Bu miting iki temel mesajı vardır
Birisi; doğrudan Ankara’ya, iktidaradır. Halklar sana teslim olmayacak, Faşizme Teslim Olmayacağız!
İkinci mesaj tüm halklarımızadır. Bugün artık korku duvarı yıkılmıştır. Artık hep birlikte ileriye doğru hamle yapma zamanıdır. Hep birlikte bir ilk adım atıyoruz. bu ilk adım uzun bir yürüyüşün ilk adımı olacaktır.
İlk hedefimiz her ne pahasına olursa olsun, meclisteki o tecavüz yasasını durduracağız! Ve kardeşler halkımıza ikinci çağrımız; adı ister başkanlık olsun, partili cumhurbaşkanlığı olsun Recep Tayyip Erdoğan  padişah olamayacaksın! Buradaki iyi insanlar, güzel insanlar olarak sesleniyoruz: Seni padişah yaptırmayacağız, sana cumhuriyeti yıktırmayacağız!
Hepimizin yolu açık olsun!

15.10 Haziran Hareketi adına konuşma yapmak üzere Erkan Baş Sahnede.. 

 

15.02 Heyyula Müzik Grubu sahnede şarkılarını Teslim Olmayacağız diyenler için söylüyor.

 

14.50 Erdal Güney “Sevdamız Bir Uzun Bakış” türküsünü söyledi. “Ayakkabı Kutusu” şarkısını seslendiriyor.

Erdal Güney: Babamın Tek Tutkusu

Kitle: Ayakkabı Kutusu

Erdal Güney: Babamın Tek Tutkusu

Kitle: Başkanlık Tutkusu

erdal

14.42 Heyyula Müzik Grubu ve Erdal Güney sahnede..

14.36 Kitle saygı duruşunda bulunuyor

14.34 Kürsü kalabalık kitleye; “Hoşgeldiniz Bu ülkenin gerçek sahipleri , Zulmün karşısında teslim olmayanlar, İşçiler, Emekçiler, Gençler, Kadınlar, Teslim Olmayacağız Diyen Yoldaşlar HOŞGELDİNİZ!”

14.28 Kürsüde görevli arkadaşlar kitleden önemli bir istekte bulunuyor. Kürsünün attırdığı sloganlar haricinde slogan atılmaması, birlikteliğin kürsüdeki sloganlarla sağlanması isteniyor. 

14.20 Gezi Şehitleri aileleri de aramızda. Gezi Şehitlerini Haziran Hareketi adına Genel Yürütme Kurulu Üyesi Zeki Özkorkmaz karşıladı. Sami Elvan, Gülsüm Elvan ve Ali Ayvalıtaş ile sohbet eden Özkorkmaz mitinge geldikleri için her birine ayrı ayrı teşekkür etti.

14.15 Kürsüden ortak sloganlar atılıyor. Kitle tüm gücüyle tekrarlıyor.

-Tecavüzlere TESLİM OLMAYACAĞIZ , Karanlığa TESLİM OLMAYACAĞIZ, Hırsızlara TESLİM OLMAYACAĞIZ, Egemenlere TESLİM OLMAYACAĞIZ, Baskılara TESLİM OLMAYACAĞIZ ve MUTLAKA KAZANACAĞIZ

14.10 Kürsüde “Güzel Günler Göreceğiz” şarkısı çalışıyor. 

14.05 Teslim Olmayanlar Kartal’da… Hep bir ağızdan ” FAŞİZME KARŞI OMUZ OMUZA” Sloganı atılıyor.

13.42 Alandaki kalabalık saatler ilerledikçe artıyor

 

13.25 Alana girişler artarak devam ediyor. TMMOB ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Haziran Trakya Bölgesi de alandaki yerlerini aldılar.

 

13.00 HDP “Direne Direne Kazanacağız” sloganı eşliğinde miting alanına giriş yaptı.

hd

 

12.55 Bugün umuda sarılmak, birlik olmak, yan yana, omuz omuza durmak günüdür. Teslim Olmadık, Teslim Olmayacağız kararlılığında durma günüdür…

 

 

12.35 Hilafet özlemcilerine karşı Kartal Meydanı’ndaki Teslim Olmayacağız Mitingi’nin hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Miting görevlileri hazırlıklar için canla başla çalışıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

%d blogcu bunu beğendi: