Dersim’de TSK’ya ait savaş uçakları, sabah saatlerinde her iki vadide gruba ait uçaksavarların bulunduğu alanları bombaladı.Dersim’de Sultandağı (Tornova), İksor Vadisi (İksor Deresi), Roj Deresi (Kutudere) ve Geyiksuyu’nun ”özel  güvenlik bölgesi ”altına alınan alanları sabah saatlerinde TSK uçakları bombaladı ve ormanlık alanlarda yangın çıktığı öğrenildi.

dersimde tsk ucçakları bombalıyorDHA’nın haberine göre; Dersim’in Ovacık ile Pülümür ilçeleri arasındaki karayolu yaklaşık 5 gündür sık sık kesen ve gece araç trafiğini engelleyen HPG’lilere yönelik hava operasyonu düzenlendi. İnsansız hava araçları (İHA) ile HPG’lilerin barındığı mağaralar ve uçaksavar bataryaları tespit edildikten sonra başlatılan hava operasyonunda, Diyarbakır ile Malatya’dan kalkan 4 F-16 savaş uçağı dün gece 03.30 ile 04.30 saatleri arasında, Dersim ile Ovacık arasında bulunan Venk Köprüsü yakınındaki dağlık alanda bulunan HPG’lilere ait bir uçaksavar bataryası ile HPG’lilerin  bulunduğu alanları bombaladı.

Savaş uçakları, ayrıca Dersim ile Pülümür arasındaki Alacık ve Büyükyurt köylerinin dağlık alanında bulunan HPG’lilere ait 2 uçaksavar bataryası ile yine HPG’lilerin gizlendiği mağaraları bombaladı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here