Türk savaş uçakları, Kandil’in Zergele köyünü bombaladı.Çok sayıda ölü ve yaralı var.
Bombalama sonucu çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği ve yaralandığı kaydedildi.
tsk uçakları bir köyü bombaladı

Medya Savunma Alanları’nı 24 Temmuz’dan bu yana hava saldırısı düzenleyen TSK’ye ait savaş uçakları, Kandil’in Zergelê köyünü bombaladı. Köyde 8 sivilin yaşamını yitirdiği 15’i ağır çok sayıda sivilin de yaralandığı, ölü ve yaralı sayısının daha da artabileceği bildirildi.

DİHA’nın haberine göre, savaş uçakları sivil yerleşim yeri olan Kandil’in Zergelê köyünü sabah saat 04.00’te bombaladı. 8 roketin isabet ettiği köyde, 8 sivil yaşamını yitirdi, 15’i ağır çok sayıda sivil yaralandı. Hedef seçilerek vurulduğu ifade edilen köyün yerle bir olduğu kaydedildi. Yaşamını yitiren sivillerden ismi öğrenilenler şöyle: Mam Salih, Heybet, Karox ve Abdulkadir.

DAHA ÖNCE DE VURULMUŞTU
Kandil’in Zergele köyü daha önce de birçok kez savaş uçaklarının hedefi olmuştu. En son 17 Ağustos 2011’de savaş uçakları Zergele köyünü bombalamış, bir ev isabet alarak yerle bir olmuştu. Yine aynı bölgede bulunan Kortek köyü de birçok kez bombalandı. 21 Ağustos 2011’de savaş uçakları tarafından bombalanan Kortek köyünde 4’ü çocuk 7 kişilik aile katledilmişti. Solin bebek ve ailesinin katledilmesi hafızalara kazınırken, bombalanan yere daha sonra yurttaşlar tarafından anıt dikilmişti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here