Evrensel gazetesinin ulaştığı bir istihbarat belgesinde, Türkiye’den IŞİD’e ünlü kargo firmalarıyla lojistik destek yollandığı anlatılıyor. Buna göre; Suriye’ye giden malzemeler arasında uzaktan kumandalı helikopter bile var.

10 Ekim Ankara Katliamı’yla ilgili skandal bir istihbarat belgesi daha ortaya çıktı.

Evrensel gazetesinin ulaştığı belgede, Türkiye’den IŞİD’e nasıl rahatça lojistik destek gönderildiği anlatıldı.

Gazetenin Tamer Arda Erşim imzalı haberinde; Bursa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından birçok ilin İstihbarat Daire Başkanlığı’na gönderilen 10 ve 16 Şubat 2015 tarihli yazılarda bu lojistik desteğin ayrıntılarının yer aldığı kaydedildi.

 ‘Whatsapp’ üzerinden kullanılacak malzemelerin fotoğrafları atılıyor

Buna göre; IŞİD’de malzeme, eleman ve maddi kaynak temin eden Abdulkadir C., malzeme temini etmek istediği kişilere “whatsapp” benzeri mobil telefon uygulamalarıyla, malzemenin fotoğrafını atıyor. Malzemeleri ise M. Ç. isimli kişi aracılığıyla çatışma bölgelerine kargoluyor.

Kargolar İstanbul’dan Urfa ve Antep’e

M.Ç’nin, kargoları genellikle İstanbul’dan çok tanınmış kargo firmaları aracılığıyla Urfa ve Antep’e yolladığı belirtiliyor.

Gönderilen malzemeler arasında uzaktan kumandalı helikopter bile var.

Söz konusu kargoların Urfa’da Hesham A. ve Amal B. A. İsimli kişilere, Antep’te ise D. B. İsimli kişi ve T.B. isimli bilişim firması adresine iletildiği anlaşılıyor.

Malzemeler daha sonra yasa dışı yollardan Suriye’ye aktarılıyor.

HDP’ye saldırıda adı geçmişti

Suriye’den, Türkiye’ye canlı bomba yollamaya aracılık eden D.B.’nin ismi HDP Genel Merkezi’ne yönelik saldırı planında da geçmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here