Star gazetesi HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ hakkında ‘canlı bomba’ iftirasında bulundu.
stardan-yuksekdaga-canli-bomba-iftirasi
DP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın da bulunduğu 2’si tutuklu 13 sanığın yargılandığı, Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen bir davanın iddianamesini kaynak gösteren yandaş Star gazetesi, Yüksekdağ’ın 2012’de intihar saldırısı düzenleyen MLKP’li Yasemin Çiftçi’yi anma toplantısında “Çok yendik çok yenildik, çok can aldık, çok can verdik” dediğini öne sürdü.

“Canlı bomba Figen” başlığıyla yayımlanan haberde, Yüksekdağ’ın basına kapalı toplantıda kullandığı iddia edilen ifadelerin “mahkeme kararıyla yapılan ortam dinlemesine takıldığı” belirtildi.

T24’teki habere göre Star gazetesinin Kemal Gümüş imzalı haberinde, şu ifadelere yer veriliyor:

“Figen Yüksekdağ konuşmasında ‘Yaseminler varsa ve yaseminleşecek olan genç yoldaşlarımız ve kardeşlerimiz varsa, bu dava asla ve asla yenilmeyecektir. Yasemin yoldaşın izinden yürümeye devam edeceğiz’ diyerek,  gençleri canlı bomba olmaya teşvik ediyor.”

Ethem Sancak’ın sahibi olduğu, AKP iktidarına yakınlığıyla bilinen Star gazetesi, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ için daha önce de “şirret” ifadesini kullanmıştı. Yüksekdağ’ın Suriye sınırındaki Suruç’a giderek, Kobani’ye bir kilometre mesafedeki boş alanda basın açıklaması yapmasını 29 Haziran 2015 tarihli nüshasının ilk sayfasına taşıyan Star, haberde “Susturun şu şirreti” başlığını kullanmıştı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here