AKP’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Yavuz Bingöl, kendisine yönelik siyasi eleştirilere “Onlar solcuysa ben, Fidel Castro’yum” yanıtını verdi.

 

onlar-solcuysa-ben-fidel-castroyum-h1440835490Milliyet gazetesinden Ali Eyüboğlu’na konuşan Bingöl, Erdoğan’ı övdü, kendisine yönelik eleştirilere yanıt verirken Fidel Castro olduğunu öne sürdü.

“TAYYİP BEY’E SAYGIM SONSUZ”

Bingöl’ün açıklamaları şöyle: “Önce onu söyleyeyim; ben bir gece yatıp Sabah Ak Partili kalkmış değilim. Bütün Cumhurbaşkanları nezdinde söylüyorum benim o makama saygım var. Ayrıca Sayın Tayyip Bey’in de siyasi kariyerine saygım sonsuz.

“BARIŞ ADINA ONLARCA KONSER VERDİM”

90’lı yılların karanlık günlerinde sokak ortalarında faili meçhuller varken gazeteler bombalanırken, Sapanca-Adapazarı- İstanbul üçgeninde insanlar infaz edilirken, milyon dolarlarla bazı gazetelerde genel yayın yönetmenliği yapanlar, Kürt sorunuyla ilgili tek satır yazmazken alanlardaydım ve barış adına onlarca konser verdim.

“O ZAMAN BEN DE FİDEL CASTRO’YUM”

Hatta Samsun konserindeki konuşmam nedeniyle DGM’de yargılandım. Bugün bu arkadaşlar marjinal kanallarda solcu olarak geçiniyorsa ben de Fidel Castro’yum.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here