Yandaş Yeni Şafak Milliyet gazetesindeki işine son verilen Mehveş Evin’i hedef göstererek ‘Gezi olaylarında attığı kışkırtıcı tweetler ve köşe yazılarıyla hatırlanıyor’ ifadesini kullandı.

yeni-safak-tan-mehves-evin-basligi-gezici-pkk-sempatizani-yazar-isten-cikartildiYandaş Yeni Şafak gazetesi, internet sitesinde Milliyet gazetesindeki işine bugün son verilen Mehveş Evin’i, ‘PKK sempatizanı’ ilan etti. Sitede Evin’in Milliyet’teki işine son verilmesi ‘PKK sempatizanı yazar işten çıkartıldı’ başlığıyla duyuruldu.

Yeni Şafak’ın internet sitesinde hedef gösterilen Evin için şu ifadeler kullanıldı:

GEZİCİYDİ, PKK SEMPATİZANI OLDU

“Gezi olaylarında attığı kışkırtıcı tweetler ve köşe yazılarıyla hatırlanıyor.. Son olarak Gezi’den AK Parti hükümetini deviren bir hareket çıkmayınca gözünü Kürt sorunu ve PKK’ya dikerek, Türk askerinin bölgede çocuklara işkence yaptığını ileri sürecek seviyeye erişmişti..”

 

Milliyet, dün de (27 Ağustos 2015) kıdemli yazarlarından Meral Tamer ile Ankara Bürosu’nda tecrübeli muhabirlerden Kemal Göktaş  ile Evin Demirtaş ve Serdar Koç’un işine son vermişti.

Gazetenin birçok isimle daha yollarını ayırmaya karar verdiği, işten çıkarılacakların toplam sayısının 10’u idari kadrodan olmak üzere 25’i bulacağı öğrenildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here