Hakkari’nin Yüksekova İlçesinde AKP’nin parti bürosu polisler tarafından tabelası da sökülerek boşaltı ve bürodaki eşyalar zırhlı araçlarla taşındı.

yüksekovaDicle Haber Ajansı(DİHA)’nda yer alan habere göre ;AKP’nin 7 yıl boyunca tabela dahi asmadığı ve son seçimde yüzde 3,38 oy aldığı Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 4 Temmuz’da küçük bir büroya AKP tabelası asılmıştı. İpekyolu üzerinde bulunan Atasoy Apartmanı’nın küçük bir bürosuna asılan AKP tabelası akşam saatlerinde polisler tarafından söküldü. Binanın içinde bulunan eşyalar da polisler tarafından zırhlı araçlara yüklenerek götürüldü.

Açıldığı günden beri gece gündüz zırhlı araçların kapısında beklediği büronun kapatılmasıyla, polislerin “AKP nöbeti” de sona ermiş oldu. AKP bürosu açıldığı günden beri sivil hiç kimsenin girip çıkmadığını kaydeden apartman sakinleri, polislerin ara sıra içine girip toplantılar yaptığını söyledi.

Apartmanda ikamet eden ailelerin de zırhlı araçların çocukları için tehlike teşkil ettiğini belirterek AKP bürosunun kaldırılması için daha önce dilekçe verdiği öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here