28752Yüksekova’da dün akşam Orman, Kışla ve Mezarlık mahallelerine polis ve askerler tarafından ağır silahlar ve havanlarla düzenlenen saldırıda on binlerce yurttaş mahsur kalırken, en az 3 yurttaş yaşamını yitirdiği, onlarca yaralındı.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde özyönetim ilanının ardından Orman, Kışla ve Mezarlık mahallelerine dün akşam saatlerinde yapılan havan saldırılarının ardından zırhlı araçlarla bir çok koldan saldırı düzenlendi. On binlerce sivilin yaşadığı mahallelere saldırıda, en az 3 kişinin yaşamını yitirdiği, onlarca kişinin yaralandığı bildirildi. Sivillerin mahsur kaldığı mahallelere giden ilçe halkına ise zırhlı araçlardan rasgele ateş açıldığı haberleri geliyor.

Sokağa çıkma yasağı varken, evler bombalandı!

Yine sokağa çıkma yasağının ilan edildiği ilçede, evlerinde bulunan yurttaşlar da polis ve askerlerin top ve kurşunlarının hedefi oldu. “Sokağa çıkma yasağının halkın mal ve can güvenliği için ilan edildiği” iddia edilse de, evlerinde bulunan çok sayıda kişi bomba ve kurşunların hedefi olarak katliam tehlikesi geçirdi. Esnafın kepenk açmadığı ilçede onbinlerce yurttaş, katliamın gerçekleştiği mahallelere akmaya devam ediyor.(DİHA)

yüksekovadaevlerehavantopuCNZ_wRtXAAA_gDf

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here